mugho.eu

Gienek 14.12.2020

Skuteczne pozycjonowanie

Polecane: Sklep online z winem

Prześlij obraz z witryny internetowej do Imgur. Jest to szczególnie pomocne, jeśli mamy do czynienia z dużymi obrazami, takimi jak okładka czasopisma czy broszury, a nawet artykuły ogólnego użytku. Warto też wspomnieć, że jeśli publikujemy post na stronie, to musimy również zamieścić w tekście link do strony (najczęściej z atrybutem follow). Oto kilka ważnych atrybutów dobrej treści.

Ostatnim punktem tego artykułu jest optymalizacja. Mowa o korzystaniu z najpopularniejszych wyszukiwarek grafik, co znacząco poprawia pozycję naszych treści.

Chcąc zamieścić reklamę w serwisie, musimy zadbać o to, aby była nie tylko bardzo wysokiej jakości, ale przede wszystkim skuteczna. Możliwości, jakie oferują portale społecznościowe, wyszukiwarki i pozycjonowanie stron internetowych, są zbyt liczne, aby je zliczyć.

Skuteczne pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest dobre i prawdziwe w odniesieniu do treści, ale są też działania, które można wykonać, aby treść była jak najbardziej bezpieczna.

Wydając książkę warto wiedzieć, że nawet najbardziej techniczna osoba nie zawsze może znaleźć odpowiedniego eksperta w danej dziedzinie, a co za tym idzie, od początku trzeba znaleźć mediatora.

Pierwsze kroki w pozycjonowaniu to marketing szeptany, czyli tak zwany "miękki" lobbing. W ten sposób możesz również zaangażować się w profesjonalną agencję, radę małych przedsiębiorstw, stowarzyszenie lub związek.

Drugim krokiem jest skatalogowanie Twojej witryny. Wiele katalogów stron internetowych powstało od początku istnienia internetu, ale to, co jest wyjątkowe w tego rodzaju promocji stron internetowych, to fakt, że nie są one przedmiotem handlu, ale są wyjątkowe. Jak to się robi i czy warto to kontynuować, czy też rzucić na ziemię, to temat na kolejny artykuł.

Istnieją różne opinie na temat tego, która promocja witryny jest lepsza. Niektórzy uważają, że jest bardziej skuteczny, inni bardziej etyczny, a jeszcze inni bardziej skuteczni w zdobywaniu ekspozycji szerszej grupy. Ponieważ wszystko ma swoje wady i zalety, postaram się je opisać, a decyzję o użyteczności pozostawić czytelnikom.

Zacznijmy od skatalogowania Twojej strony internetowej. Przez długi czas była to jedna z podstawowych metod tanich lub wręcz bezpłatnych

pozycjonowanie. Polega na wpisywaniu opisów stron z linkami, najlepiej z atrybutami follow, do katalogów tematycznych. Należy pamiętać o kilku rzeczach: o jak najwyższym PageRank katalogu, unikalnym opisie strony (unikamy powielania treści) oraz sprawdzeniu atrybutu naszego linku (follow / nofollow). Niektóre katalogi są płatne, inne darmowe. Są dobre darmowe katalogi, są też kiepskie, ale płatne katalogi. Sam podejmiesz decyzję.

Teraz, gdy wspomniałem o atrybutach linków i powielonej treści, spróbuję nieco rozwinąć ten temat. Link z atrybutem linku (rel = "atrybut") jest ceniony w pozycjonowaniu, ponieważ odwiedziny linku są bardziej wartościowe, gdy są dobrze wykonane, a nie pośpieszne. Link z atrybutem nofollow informuje robota wyszukiwarki, że strona jest niezaufana, niepotwierdzona, lepiej nie klikać takiego linku. Można to przedstawić następująco: sklep z dużą liczbą linków, chce zmaksymalizować liczbę wizyt na swojej stronie, lepiej byłoby mieć dużą liczbę linków z atrybutem nofollow.

Należy pamiętać o linkach z atrybutem nofollow. To ważne rozróżnienie, ponieważ wpływa na cały proces pozycjonowania, a nie tylko na linki z atrybutem nofollow. Od dawna wiadomo, że linki z atrybutem nofollow zwiększają szanse odwiedzin z naturalnych wyszukiwarek. Wiadomo też, że linki z atrybutem nofollow zmniejszają szanse na dotarcie do serwisu przy naturalnej nawigacji.

Dlatego bezpieczniej i skuteczniej jest wybrać link z atrybutem nofollow, niż umieścić stronę jako bezpośredni link do innej witryny. Warto też wiedzieć, że linki z atrybutem nofollow zwiększają naturalność linkowania, co również wpływa pozytywnie na SEO.

Powielanie treści lub powielanie treści to w tej chwili miecz obosieczny. Krótko mówiąc, algorytm Google nie lubi powielania treści. Dlatego wymagana jest unikalna treść, która może okazać się sporą przeszkodą podczas pozycjonowania. Podczas publikowania artykułu przedsprzedażowego lub artykułu do przedruku należy wiedzieć, że wielokrotne użycie jednego tekstu może być źle odebrane przez Google. Oczywiście są też wady i zalety, ale w porządku. Kilka przedrukowanych tekstów nie zaszkodzi zbytnio, ponieważ strona, która wcześniej umieściła tekst, będzie najwyżej w indeksie. Przedrukowane teksty spełnią swoje zadanie, ponieważ linki zostaną zachowane. Należy samodzielnie ocenić bilans zysków i strat.

Kolejne artykuły w kolejce, tj. mi. dość ogólne artykuły, które bezpośrednio lub pośrednio reklamują pozycjonowaną stronę poprzez umieszczanie linków w tekście (najczęściej z atrybutem follow)

Polecane: Mercedes wynajem Poznań

Polecane: komunikacja online szkolenie

Tagi: pozycjonowanie w wyszukiwarkach,